Warsztaty w Osinach
W grudniu uczestniczyliśmy w warsztatach w Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach. Uczniowie zastali zapoznani z kultura rycerską, zwyczajem pasowania na rycerzy oraz dawnymi tańcami rycerskimi.

******************************************************************
Wieczór Rycerski

11 kwietnia odbył się w naszej szkole Wieczór Rycerski. Uczniowie na początku zobaczyli przygotowaną prezentację, następnie przeszli na sale gimnastyczną by pasować się na rycerzy. Każda z 4 drużyn wykonywała własny herb oraz rywalizowała w kilku konkurencjach (rzut do celu, przeciąganie liny, wyścigi  w nartach). Każdy z uczniów mógł również skosztować podpłomyka z konfiturami - oj zniknęły szybciutko wszystkie. Na sam koniec uczniowie musieli wykazać się zdobytą podczas wieczoru wiedzą biorąc udział w quizie. Jak się bawiliśmy zobaczcie sami:)
******************************************************************
Widowisko historyczne
W tym tygodniu naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna z Torunia. Przedstawiła moim Uczniom widowisko "Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, dlatego pojawił się właśnie pomysł jak dalej rozwijać i pogłębiać wiedzę uczniów na temat średniowiecznej kultury rycerskiej.

A oto zdjęcia z widowiska

Brak komentarzy: